Kapadokya Sıcak Hava Balon Turu

  • İndirim

Kapadokya Sıcak Hava Balon Turu

Kapadokya
Açıklama

Kapadokya sıcak hava balonu turları Kapadokya ve peribacalarını keşfetmek açısından en tercih edilen turlardan biridir. Kapadokya sıcak hava balonlarıyla uçmak için Türkiye ve Dünyadaki en iyi yerlerden biridir.

Kapadokya peribacaları manzarası üzerinde uçuş etkileyici bir yolculuktur.Kapadokya balon uçuşları hafif rüzgar ve serin hava nedeniyle genellikle sabah erken saatlerde yapılır.

Sizi sabah erkenden otellerinizden servislerle alıp balon uçuş alanlarına getiriyoruz.

Hafif bir sabah kahvaltısı sunumu sonrası balonların hazırlanma ve şişmelerini izlerken uçuş kuralları ve güvenlik hakkında bilgi alacaksınız. Sonra balon sepetlerine biniyor ve yükselerek uçuşa başlıyorsunuz.

Kapadokya’daki Vadiler, peribacaları oluşumlarını ve muhteşem  Kapadokya manzarası üzerinde rüya gibi bir yolculuk yapacaksınız.

Kapadokya standart balon uçuşları yaklaşık 60 dakika sürer. Uçuş gününde rüzgar hızına bağlı olarak 5 km ila 25 km mesafelerde  uçuş tamamlanır.  Genellikle ortalama 500 metre yükseklikte uçulur. Rüzgar koşullarına bağlı olarak 1000 metreden daha yükseğe çıkabilirsiniz. Son olarak yere inilerek uçuş deneyimi kutlanır ve size balon firması tarafından bir uçuş sertifikası verilir.

Kapadokya’daki sıcak hava balonu uçuşları yıl boyunca devam eder. Ancak, hava koşulları nedeniyle bazen kış aylarında iptaller olabilir.

Profesyonel ve  deneyimli pilotlar ile en son teknoloji ile üretilen balonlarla uçuşlar gerçekleşir.

Eşsiz Kapadokya sıcak hava balon turu deneyimini, hayatınızda en az bir kere yaşamanızı tavsiye ederiz.

Siz balonla uçmanın keyfini sürerken 0-5 Yaş grubu çocuklarınız varsa, onlara kim bakacak diye düşünmeyin,  çocuklarınız için bakıcı hizmetimiz bulunmaktadır. Lütfen ödeme seçeneğinde çocuk bakıcısı talebinizi belirtiniz.

Müsaitlik Takvimi
Neler Dahil
  • Yolcu sigortası
  • Otelden balon kalkış alanına transfer
  • Açık büfe kahvaltı
  • 60 dakikalık uçuş süresi
  • 12-20 kişilik balon sepeti
  • Uçuş sonrası alkolsüz şampanya ve sertifika töreni

Dahil Olmayanlar
  • Yiyecek ve içecekler, belirtilmediği sürece
  • Profesyonel fotoğraf ve video çekimi
  • Çocuk Bakıcı Hizmeti
Bilgilendirme


SSS

Avanos, Göreme, Mustafapaşa, Nevşehir, Uçhisar, Ürgüp, Ortahisar, Çavuşin, Kaymaklı bölgeleri içerisinde kalıyorsanız otelinizden alınıp, uçuş sonrası tekrar otelinize bırakılırsınız. Bu hizmet ücrete dahildir.

Otel konumuna bağlı olarak, uçuştan 30-45 dakika önce servisler sizi konakladığınız yerden alıp, kahvaltı alanına götürecektir. Kahvaltıdan sonra servisler sizi, balon kalkış alanına götürüyor.

Balonlar Göreme çevresindeki 5-6 km alandan havalanmaktadır. Kapadokya bölgesi içerisinde kalacak şekilde, rüzgara bağlı olarak hareket ederler.

Uçuş için ödemeyi sitemizden tüm kredi kartları ile online yapabilir ve rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz ödeme panelimiz üzerinde belirtilen kapora miktarını online olarak yapıp rezervasyonunuzu gerçekleştirebilir, kalan miktarı ise uçuş öncesi şirketimize nakit olarak ödeyebilirsiniz.

Misafir yoğunluğuna göre sepet içerisinde uçan kişi sayısı değişmektedir. 12-16-20-28 kişilik sepetler bulunmakta olup, o günkü yoğunluğa göre sepet çıkartılmaktadır. Her sepetin rahatlığı vardır, kişi sayısı arttıkça alan daralıyor gibi düşünülmemesi gerekmektedir.

Standart balon uçuşları kalkıştan itibaren genellikle 60 dakika sürer. Balonun iniş alanı bulması için bazen bu süre uzayabilir.

Sıcak hava balon turlarında güzergah rüzgarın hızı ve yönüne göre genellikle Göreme’deki vadi ve peribacaları üzerinde 5-10 km alan içerisinde gerçekleşir.

Sıcak hava balonları genellikle 500-1000 metre yüksekliğe kadar uçuşlarını gerçekleştiriyor.

Evet, 0-5 Yaş grubu çocuklarınız için bakıcı hizmetimiz bulunmaktadır. Lütfen ödeme seçeneğinde çocuk bakıcısı talebinizi belirtiniz.

Yorumlar
John B.
2021-03-10 19:21:49

It was a very enjoyable tour. Thank you for everything.

Değerlendirme Yapın
Puan Verin
5 / 5

   (1 Yorum)
Satışa Kapalı
Yardıma Mı İhtiyacınız Var ? Bize Bir Mesaj Gönderin

Benzer Turlar

Yardıma Mı İhtiyacınız Var ? Bize Bir Mesaj Gönderin