Kuzey Kapadokya Özel Tur

 • İndirim

Kuzey Kapadokya Özel Tur

Göreme Avanos Çavuşin Ortahisar Ürgüp
Açıklama

Türkçe ve İngilizce Konuşan Rehberimiz şirketimize ait servis ile saat 09:30 ile 09:45 arasında sizleri otellerinizden alır ve ilk durağımız Uçhisar Kale altı ile Kapadokya kırmızı turumuz başlar. Rehberimiz bulunduğunuz yer ile ilgili bilgileri size aktarır ve ardından Uçhisar Kalesi etrafında fotoğraf molası verilir.

Tur Lokasyonları

 • Uçhisar Kale Altı
 • Göreme Açık Hava Müzesi
 • Çavuşin Köyü
 • Avanos (Çölmek Atölyesi
 • Paşabağı/Zelve
 • Devrent Vadisi
 • Aşk Vadisi
 • Ürgüp Şarap Fabrikası

İkinci durağımız olan  Göreme Açık Hava Müzesine hareket edilir.

1985 yılından beri  Unesco Dünya Mirasları listesinde  bulunan Göreme Açık Hava Müzesinde kaya kiliseleri, ilk Hristiyanlar tarafından dışardan oyularak yapılan şapelleri, Roma zulmünden kaçanların sığındığı bir Ortodoks Manastırı gezerek görebilirsiniz.

Kilise ve şapellerin duvarlarında sıra dışı binlerce yıllık olan freskleri görebilirsiniz. Duvarlardaki Freskler günümüze kadar dayanmış ve bugüne kadar gelmiştir.

Şimdi Aşk Vadisine geçiyoruz. Kapadokya bölgesinin en önemli yerlerinden biri olan aşk vadisi şahane yapılarıyla kendinde hayranlık bırakan peribacalarıdır. Üzerine Şapka konmuş silindir görünümündeki peri bacalarının ihtişamına hayran kalacaksınız aşk sembollerinin muhteşem yansımalarında fotoğraf çekmek için sıra beklemeniz gerekecek. Bu oluşumlar ihtişamı, boyutları ve kendine özgü renkleriyle etkileyiciliğinin sınırlarını zorlayan görünüşleri ile sizi kendisine hayran bırakacaktır.

Sonraki durağımız Paşabağı-Zelze‘dir. Burada Aziz Simeon adına yapılmış şapel ve birçok kaya mekânları bulunur. 3 vadiden oluşan Zelve ören yerinde peribacaları çok yoğundur. Hıristiyanların 9. ve 13. yüzyıllarda yerleştikleri önemli bir yerleşim ve dini merkezdir. Geyikli, Balıklı ve Üzümlü kiliseler bu vadide bulunan en önemli kiliseleridir ve ikonoklastik dönem öncesine aittirler. Ayrıca burada 1952 yılına kadar iskân edilmiş bir çok yapıya da rastlanmaktadır.

Daha sonra tarihi ve eski bir Yunan Köyü olan Çavuşin Köyü’ne kısa bir gezi düzenliyoruz.

Yerel bir restaurantta Kapadokya’ya özgü öğle yemeğine katılıyoruz ve yemekten sonra Avanos ilçesine yol alıyoruz.

Burası milattan önce 2000’ li yıllarda Hitit Uygarlığında pişmiş toprak ile çanak, çömlek, ve seramik atölyelerine ev sahipliliği yapan sanatının merkezidir. Burada geleneksel çanak çömlek sanatını izleme ve deneyimleme şansını buluyorsunuz.

Çanak-çömlek yapımında kullanılan killi toprak Avanos’dan geçen ve Türkiye’nin en uzun nehri olan antik zamanda Hallys olarak da bilinen Kızılırmak’dan gelir.

Çanak ve çömlek atölyesi olan bir dükkanı ziyaret ediyoruz. Çanak ve çömlek yapılışını izleyip ayrıca sizlerde çanak, çömlek yapımını deneyebilirsiniz.

Bir sonraki gideceğimiz yer  ise Devrent Vadisi (Hayal Vadisi)’e olarak ta bilinir.

Hayallerinizi büyüleyecek olan Devrent Vadisinde mevcut kaya şekillerinden farklı olarak oluşmuş kayaları ve  şekilleri yakından görebilmektesiniz.

Son durak olan Ürgüp’e geçiyoruz bir çok Türk dizisinin (Asmalı Konak, Yer gök aşk, Aşk ve Mavi, Yılanların Öcü, Maria ve Mustafa ve Zümrüdü Anka gibi) çekimlerine ev sahipliği yapmıştır. Ayrıca Kapadokya’nın sembolü olan üç güzeller peri bacalarını da görebilirsiniz.

Günün sonunda Kapadokya’nın doğal yapımı olan şarap fabrikasından birini ziyaret ederek Kapadokya kırmızı turumuzu noktalıyoruz ve kaldığınız otele geri bırakılıyorsunuz.

 

Müsaitlik Takvimi
Neler Dahil
 • Bakanlık Kokartlı Profesyonel Tur Rehberi
 • Klimalı 6-19 Kişilik Konforlu Araçlar
 • Otelden Alış ve Otele Bırakış
 • Müze - Ören Yerleri Giriş Biletleri

Dahil Olmayanlar
 • Kişisel Harcamalar
 • İkram Dışı İçecekler
 • Öğle ve Akşam Yemeği
Bilgilendirme


SSS

Otelinizden alınıp, tur sonrası tekrar otelinize bırakılırsınız. Bu hizmet ücrete dahildir.

Servis araçlarımız ile saat 09:00 ile 09:30 arasında otellerinizden alınırsınız.

Kapadokya Kuzey Turu için ödemeyi sitemizden tüm kredi kartları ile online yapabilir ve rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz sitemizin ödeme panelinde belirtilen kapora miktarını online yapabilir ve rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Kalan tur ücretini şirketimize tur öncesi nakit olarak ödeyebilirsiniz.

Kapadokya Kuzey Turu günlük olarak 16 ve 19 kişilik araçlarla gruplar halinde düzenlenir. Ayrıca 27 ve 46 kişilik araçlarla ise tek gruplar halinde düzenlenir. İstediğiniz kişi sayısında kırmızı tur satın alabilirsiniz. Tur Operatoru turu ve kişi sayısını organize edecektir.

Evet, çocuklarda tura katılabilirler, 0-6 yaş grubu çocuklar ücretsizdir. 6 yaş üstü çocuklar yetişkin statüsünde değerlendirilmektedir.

Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yap
Değerlendirme Yapın
Puan Verin
₺ 6.500,00
Tarih
 
Kişi
Toplam: ₺ 6.500,00

Benzer Turlar

Yardıma Mı İhtiyacınız Var ? Bize Bir Mesaj Gönderin