Kapadokya Deve Turu 2 Saat

  • İndirim

Kapadokya Deve Turu 2 Saat

Göreme
Açıklama

Deve turumuz Kapadokya’nın Ortahisar Kasabasında bulunan deve çiftliğinde başlar ve tur programına dâhil olan bölgenin ünlü vadileri (KIZIL VADI – GÜLLÜDERE VADI – RESIDENTIAL VADI) deve üzerinde gezilerek tekrar başlangıç noktasına dönülür. Kapadokya’nın muhteşem manzarası ile yapacağınız deve turunuz yaklaşık 2 saat sürer. Turumuza bulunduğunuz otelden alınarak tekrar otelinize bırakılma (transfer) ücrete dâhildir. Tarihte ‘’İpek Yolu’’ olarak isimlendirilen ticaret yolunun Anadolu geçiş rotası olan Kapadokya bölgesinde geçmişin izlerini seyyahlar gibi yaşayabilme fırsatının tadını çıkarın.

Hıristiyanlığın gelişim döneminde (1. ve 3. Yüzyıl arası) bir çok dini karakterin ve olayların merkezinde kalan Kapadokya bölgesi Ortodoks mezhebinin kuruluş yeridir. Bu sebeple bölgede çok sayıda kilise kalıntıları bulunmaktadır. Doğu Hıristiyan halkları için ise hala bir haç ve cazibe merkezidir.

Bu kültürel zenginlikleri ve yöresel hikayeleri dinlerken Kapadokya’nın manzarasını izleyebileceğiniz bu aktiviteye sizleri de bekleriz.

Deve biniciliği hakkında eğer hiç tecrübeniz yok ise merak etmeyin. Turdan hemen önce tecrübeli öğretmenlerimizin kısa süreli eğitimleri sayesinde Deve Biniciliği hakkında bilmeniz gereken temel bilgileri uygulamalı olarak edinirsiniz.

Kendiniz ve sevdiklerinizle birlikte Kapadokya’daki muhteşem vadileri deve üzerinde görerek unutulmaz bir macera yaşayın.

Aynı deve üzerine 2. kişi için lütfen ödeme panelinden işaretleme yapınız.

Müsaitlik Takvimi
Neler Dahil
  • Rehberlik
  • Otelinizden alınış ve bırakılış
  • Çay İkramları

Dahil Olmayanlar
  • Profesyonel Fotoğraf Çekimi
  • Profesyonel Video Çekimi
  • Kişisel Giderler
  • Yemek
Bilgilendirme

Zaman
  • 2 Saat


SSS

Kapadokya'da deve turu için en iyi sezon ilkbahar, sonbahar ve yaz aylarıdır. Ancak Kapadokya’nın eşsiz güzelliği arasında kışın beyaz örtüsü üzerinde de deve turunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Yılın her mevsiminde ayrı bir güzelliği vardır.

Kapadokya deve turu sırasında kıyafetlerinizi sizleri sıkmayacak ve otururken rahatsız etmeyecek şekilde tercih etmeniz faydanıza olacaktır. Tur sırasında kendinizi rahatsız ve gergin hissetmemeniz için rahat kıyafetler giyinmelisiniz.

Deveye (140 kg) toplam ağırlığı geçmemek şartı ile aynı anda 2 kişi binebilmektedir. İki kişi deve ile güvenli bir şekilde gezilebilir. 2. Kişi aynı deve ile tura çıktığında %50 indirimli fiyatlandırılıyor. 0-6 yaş ücretsiz. 7 yaş ve üstü %50 indirimlidir.

Kapadokya deve turu sırasında yanınıza iyi fotoğraf çeken bir kamera yada telefon alabilirsiniz. Bu cihazları küçük bir çantaya koyarak, sırtınızda taşıyabilirsiniz. Yanınıza başka bir eşya almanız gerekli değildir. Siz değerli misafirlerimize renkli şapkalar yada panço - yelek, şayet hava yağışlı olursa yağmurluk vermekteyiz.

Hiç deveye binmeyen bir insan deve turunu çok rahat bir şekilde yapabilir. Yapmanız gereken tek şey rehberinizin tavsiyelerine uymaktır. Rehberiniz ve görevliler ne diyorsa eksiksiz yerine getirdiğinizde Kapadokya deve turu sizler için unutulmayan harika bir anıya dönüşüyor.

12+ yaş üstü Herhangi ciddi bir sağlık sorunu olmayan Grup aktivitelerine uyumlu Zaman konusunda sıkıntısı olmayan Deve üzerinde panik yapmadan sakinliğini koruyan Heyecanını strese dönüştürmeden kendi sağlığını riske atmayacak herkes bu tura katılabilir.

Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yap
Değerlendirme Yapın
Puan Verin
₺ 1.800,00
Tarih
 
Deve
Bir Devede 2. Kişi

Toplam: ₺ 1.800,00

Benzer Turlar

Yardıma Mı İhtiyacınız Var ? Bize Bir Mesaj Gönderin