Kapadokya Kırmızı Tur

 • İndirim

Kapadokya Kırmızı Tur

Göreme Avanos Çavuşin Ortahisar Ürgüp
Açıklama

Türkçe ve İngilizce Konuşan Rehberimiz şirketimize ait servis ile saat 09:30 ile 09:45 arasında sizleri otellerinizden alır ve ilk durağımız Uçhisar Kale altı ile Kapadokya kırmızı turumuz başlar. Rehberimiz bulunduğunuz yer ile ilgili bilgileri size aktarır ve ardından Uçhisar Kalesi etrafında fotoğraf molası verilir.

Tur Lokasyonları

 • Uçhisar Kale Altı
 • Göreme Açık Hava Müzesi
 • Çavuşin Köyü
 • Avanos (Çölmek Atölyesi
 • Paşabağı/Zelve
 • Devrent Vadisi
 • Aşk Vadisi

İkinci durağımız olan  Göreme Açık Hava Müzesine hareket edilir.

1985 yılından beri  Unesco Dünya Mirasları listesinde  bulunan Göreme Açık Hava Müzesinde kaya kiliseleri, ilk Hristiyanlar tarafından dışardan oyularak yapılan şapelleri, Roma zulmünden kaçanların sığındığı bir Ortodoks Manastırı gezerek görebilirsiniz.

Kilise ve şapellerin duvarlarında sıra dışı binlerce yıllık olan freskleri görebilirsiniz. Duvarlardaki Freskler günümüze kadar dayanmış ve bugüne kadar gelmiştir.

Daha sonra tarihi ve eski bir Yunan Köyü olan Çavuşin Köyü’ne kısa bir gezi düzenliyoruz.

Yerel bir restaurantta Kapadokya’ya özgü öğle yemeğine katılıyoruz ve yemekten sonra Avanos ilçesine yol alıyoruz.

Burası milattan önce 2000’ li yıllarda Hitit Uygarlığında pişmiş toprak ile çanak, çömlek, ve seramik atölyelerine ev sahipliliği yapan sanatının merkezidir. Burada geleneksel çanak çömlek sanatını izleme ve deneyimleme şansını buluyorsunuz.

Çanak-çömlek yapımında kullanılan killi toprak Avanos’dan geçen ve Türkiye’nin en uzun nehri olan antik zamanda Hallys olarak da bilinen Kızılırmak’dan gelir.

Çanak ve çömlek atölyesi olan bir dükkanı ziyaret ediyoruz. Çanak ve çömlek yapılışını izleyip ayrıca sizlerde çanak, çömlek yapımını deneyebilirsiniz.

Sonraki durağımız Paşabağı-Zelze‘dir. Burada Aziz Simeon adına yapılmış şapel ve birçok kaya mekânları bulunur. 3 vadiden oluşan Zelve ören yerinde peribacaları çok yoğundur. Hıristiyanların 9. ve 13. yüzyıllarda yerleştikleri önemli bir yerleşim ve dini merkezdir. Geyikli, Balıklı ve Üzümlü kiliseler bu vadide bulunan en önemli kiliseleridir ve ikonoklastik dönem öncesine aittirler. Ayrıca burada 1952 yılına kadar iskân edilmiş bir çok yapıya da rastlanmaktadır.

Bir sonraki gideceğimiz yer  ise Devrent Vadisi (Hayal Vadisi)’e olarak ta bilinir.

Hayallerinizi büyüleyecek olan Devrent Vadisinde mevcut kaya şekillerinden farklı olarak oluşmuş kayaları ve  şekilleri yakından görebilmektesiniz.

Şimdi Aşk Vadisine geçiyoruz. Kapadokya bölgesinin en önemli yerlerinden biri olan aşk vadisi şahane yapılarıyla kendinde hayranlık bırakan peribacalarıdır. Üzerine Şapka konmuş silindir görünümündeki peri bacalarının ihtişamına hayran kalacaksınız aşk sembollerinin muhteşem yansımalarında fotoğraf çekmek için sıra beklemeniz gerekecek. Bu oluşumlar ihtişamı, boyutları ve kendine özgü renkleriyle etkileyiciliğinin sınırlarını zorlayan görünüşleri ile sizi kendisine hayran bırakacaktır.

 

Müsaitlik Takvimi
Neler Dahil
 • Bakanlık Kokartlı Profesyonel Tur Rehberi
 • Klimalı 16-19 Kişilik Konforlu Araçlar
 • Otelden Alış ve Otele Bırakış
 • Müze - Ören Yerleri Giriş Biletleri
 • Öğle yemeği

Dahil Olmayanlar
 • Kişisel Harcamalar
 • Yemeklerdeki İçecekler
Bilgilendirme


SSS

Göreme, Uçhisar, Çavuşin, Ortahisar, Ürgüp ve Avanos bölgeleri içerisinde kalıyorsanız otelinizden alınıp, tur sonrası tekrar otelinize bırakılırsınız. Bu hizmet ücrete dahildir. Şayet Nevşehir, Mustafapaşa gibi lokasyona daha uzak bölgelerde kalıyorsanız, ayrıca servis ücreti ödemeniz gerekebilir. Servis ücreti bölgenizden tura katılacak kişi sayısına göre belirlenir veya ücrete dahil edilir. Talep edilmez.

Servis araçlarımız ile saat 09:00 ile 09:30 arasında otellerinizden alınırsınız.

Kapadokya Kırmızı Tur için ödemeyi sitemizden tüm kredi kartları ile online yapabilir ve rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz sitemizin ödeme panelinde belirtilen kapora miktarını online yapabilir ve rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Kalan tur ücretini şirketimize tur öncesi nakit olarak ödeyebilirsiniz.

Kapadokya Kırmızı Tur günlük olarak 16 ve 19 kişilik araçlarla gruplar halinde düzenlenir. Ayrıca 27 ve 46 kişilik araçlarla ise tek gruplar halinde düzenlenir. İstediğiniz kişi sayısında kırmızı tur satın alabilirsiniz. Tur Operatoru turu ve kişi sayısını organize edecektir.

Evet, çocuklarda tura katılabilirler, 0-6 yaş grubu çocuklar ücretsizdir. 6 yaş üstü çocuklar yetişkin statüsünde değerlendirilmektedir.

Yorumlar
Perihan A.
2021-05-29 11:58:55

Turunuza katıldım çok keyif aldım ilginiz için çok teşekkür ederim. Kapadokya'ya geldiğimde ilk sizi tercih edeceğim ve önereceğim.

Değerlendirme Yapın
Puan Verin
5 / 5

   (1 Yorum)
₺ 1.600,00
Tarih
 
Kişi
Toplam: ₺ 1.600,00

Benzer Turlar

Yardıma Mı İhtiyacınız Var ? Bize Bir Mesaj Gönderin