Kapadokya Yeşil Tur

 • İndirim

Kapadokya Yeşil Tur

Göreme Derinkuyu Ihlara Vadisi
Açıklama

Tam gün Kapadokya Yeşil Turu için sabah otelinizden servis ile alınırsınız. Tur başlangıç saati 09:00 ile 09:30 arasındadır. Tur, Göreme’nin nefes kesen fotoğraflarını çekeceğiniz ve Kapadokya’nın sıra dışı manzarasını fotoğraflayacağınız Göreme Panorama’da başlar.

Tur Lokasyonları

 • Göreme Panorama
 • Underground Derinkuyu Yeraltı Şehri
 • Ihlara Vadisi
 • Belisırma Köyü
 • Yaprakhisar Panorama Ve Selime Manastırı
 • Güvercin Vadisi Panoraması

 

Bundan sonra, Kapadokya’nın ve Türkiye’nin en büyük ve en derin yeraltı şehrini keşfederek, Dünya’nın merkezine doğru ineceğimiz Derinkuyu yeraltı şehrine gideceğiz. Şehrin kapasitesi 20.000 kişiydi.

Bu şehir yaklaşık 85 metre derinliğindedir ve bu yeraltı şehri mutfaklar, depolar, yaşam alanları, şarap mahzenleri, ahırlar, kiliseler, su kuyusu, kaya oyma odalarını içerir.

Derinkuyu’nun özelliği, onu kapadokya’daki diğer yeraltı şehirlerinden ayıran şey, misyoner sehool olarak kullanılan geniş tonozlu bir odadır.

Daha sonra Kapadokya’nın en büyük ve en derin Kanyonu olan Ihlara Vadisi’ne ve aynı zamanda Dünya’nın en büyük ikinci kanyonuna devam edeceğiz.

Melendiz Nehri kıyısı boyunca uzanan derin bir Nehir geçididir.

Kapadokya’nın en keyifli yürüyüş parkurlarından birini sunan Kanyon 20 km uzunluktadır.

Vadide yürüyüş yaptıktan sonra Belisırma köyüne geçeceğiz. Belisırma, Melendiz Nehri üzerinde bulunan küçük bir köydür. Vadinin eteklerinde kurulmuş eski bir Yunan köyüdür.

Buradan, Kapadokya’nın en büyük dini yapısı ve harika bir kaya manastırı olan Selime Manastırı’nın güzel manzarasına sahip olacaksınız.

Turumuza devam eden rota, bizi fotoğraf molası vereceğimiz Güvercin Vadisi panoramasına götürecek.  Mücevher atölyesini ve mağazasını ziyaret ederek turu tamamlayacağız.

Kapadokya’dan kendinize eşsiz bir el yapımı hediyelik eşya satın alma şansına sahip olacaksınız. Otelinize beklenen dönüş yaklaşık olarak 18:00 ve 18:30 saatleri arasındadır.

Müsaitlik Takvimi
Neler Dahil
 • Bakanlık Kokartlı Profesyonel Tur Rehberi
 • Klimalı 16-19 Kişilik Konforlu Araçlar
 • Otelden Alış ve Otele Bırakış
 • Müze - Ören Yerleri Giriş Biletleri
 • Öğle yemeği

Dahil Olmayanlar
 • Kişisel Harcamalar
 • Yemeklerdeki İçecekler
Bilgilendirme


SSS

Göreme, Uçhisar, Çavuşin, Ortahisar, Ürgüp ve Avanos bölgeleri içerisinde kalıyorsanız otelinizden alınıp, tur sonrası tekrar otelinize bırakılırsınız. Bu hizmet ücrete dahildir. Şayet Nevşehir, Mustafapaşa gibi lokasyona daha uzak bölgelerde kalıyorsanız, ayrıca servis ücreti ödemeniz gerekebilir. Servis ücreti bölgenizden tura katılacak kişi sayısına göre belirlenir veya ücrete dahil edilir. Talep edilmez.

Servis araçlarımız ile saat 09:00 ile 09:30 arasında otellerinizden alınırsınız.

Kapadokya Yeşil Tur için ödemeyi sitemizden tüm kredi kartları ile online yapabilir ve rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz sitemizin ödeme panelinde belirtilen kapora miktarını online yapabilir ve rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Kalan tur ücretini şirketimize tur öncesi nakit olarak ödeyebilirsiniz.

Kapadokya Yeşil Tur günlük olarak 16 ve 19 kişilik araçlarla gruplar halinde düzenlenir. Ayrıca 27 ve 46 kişilik araçlarla ise tek gruplar halinde düzenlenir. İstediğiniz kişi sayısında yeşil tur satın alabilirsiniz. Tur Operatoru turu ve kişi sayısını organize edecektir.

Evet, çocuklarda tura katılabilirler, 0-6 yaş grubu çocuklar ücretsizdir. 6 yaş üstü çocuklar yetişkin statüsünde değerlendirilmektedir.

Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yap
Değerlendirme Yapın
Puan Verin
₺ 1.800,00
Tarih
 
Kişi
Toplam: ₺ 1.800,00

Benzer Turlar

Yardıma Mı İhtiyacınız Var ? Bize Bir Mesaj Gönderin