Kapadokya Türk Gecesi

  • İndirim

Kapadokya Türk Gecesi

Avanos
Açıklama

Türk Kültür ve eğlence akşamı Türkiye, bölgeden bölgeye değişen çok eski bir halk dansları geleneğine sahiptir.

Türk gecesi danslarını geleneksel kostümler tamamlar. Gerçek deneyim için bu geleneksel Türk akşamlarından birine katılmanız gerekir. Türk kültürü, gelenekleri ve folkloru ile tipik bir Türk atmosferinin tadını çıkaracaksınız. Halk müziğinin sesleriyle Anadolu’dan gelen halk danslarını milli kostümleriyle görecek ve oryantal dansın tadını çıkaracaksınız.

Canlı müzik ile başlayan program, Türk Halk dansçılarının sahneye çıkıp dans etmeye başlamasıyla devam ediyor.

Dansçılar Türkiye’de geleneksel Türk Danslarını gerçekleştirirler. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden derlenen farklı halk danslarından oluşan gösterilerimizi izledikten sonra, gecenin en önemli gösterileri ve şovları başlıyor. Oryantal dans, bıçak davul gösterisi ile Kafkas dansının büyüsüne kapılacaksınız.

En popüler Türk Halk Dansları şunlardır:

Orta Anadolu’dan “Çayda Çıra”, ellerinde yanan mumlarla karanlıkta dans eden gümüş ve altın işlemeli kaftanlar giymiş genç kız tarafından gerçekleştirilir. Güney Akdeniz’den gelen “Silifke Yoğurdu” da dansçılar başlarının üstünde tahta kaşıkları bir araya getiriyorlar. Doğu Türkiye’den “Şeyh Şamil”, Kafkas kahramanının güzel bir dramatize efsanesidir. “Kılıç Kalkan”, ülkenin kuzeybatısından gelen kılıç ve kalkanlarla yapılan bir danstır.

Mezeler, akşam yemeği ve sınırsız içecekler gösteri sırasında servis edilir. Bu akşam yemeği ve gösteri fantezisinde eyleneceksiniz.

Müsaitlik Takvimi
Neler Dahil
  • Otelden Alma ve Bırakma
  • Akşam yemeği
  • Soğuk mezeler, ara sıcaklar
  • Tatlı, meyveler ve kuru yemişler
  • Sınırsız yerli alkollü içecek
  • Sınırsız çay, kahve, yerli alkolsüz içecek

Dahil Olmayanlar
  • Kişisel Giderler
Bilgilendirme


SSS

Rezervasyonu gün içerisinde de sağlayabilirsiniz. Ancak yoğun bir sezona denk geldiğinizde rezervasyonunuzu mutlaka 2-3 gün önceden gerçekleştirmeniz faydanıza olacaktır.

18+ yaş üstü herkes katılabilir.

Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yap
Değerlendirme Yapın
Puan Verin
Satışa Kapalı
Yardıma Mı İhtiyacınız Var ? Bize Bir Mesaj Gönderin

Benzer Turlar

Yardıma Mı İhtiyacınız Var ? Bize Bir Mesaj Gönderin