Kapadokya Standart Balon Turu

 • İndirim

Kapadokya Standart Balon Turu

Kapadokya
Açıklama

Balon Yolculuğu - Yaklaşık 1 saatlik uçuş Kapadokya'da bir güne başlamanın en iyi yolu budur, Macera, gün doğumundan yaklaşık 1,5 saat önce otelinizden başlıyor. Lüks minivanlarımız sizi otelinizden alarak hafif kahvaltı ve kayıt için ofisimize getirecektir.

Kapadokya sıcak hava balonu turları Kapadokya ve peribacalarını keşfetmek açısından en tercih edilen turlardan biridir. Kapadokya sıcak hava balonlarıyla uçmak için Türkiye ve Dünyadaki en iyi yerlerden biridir.

Kapadokya peribacaları manzarası üzerinde uçuş etkileyici bir yolculuktur. Kapadokya balon uçuşları hafif rüzgâr ve serin hava nedeniyle genellikle sabah erken saatlerde yapılır.

Sizi sabah erkenden otellerinizden servislerle alıp balon uçuş alanlarına getiriyoruz.

Hafif bir sabah kahvaltısı sunumu sonrası balonların hazırlanma ve şişmelerini izlerken uçuş kuralları ve güvenlik hakkında bilgi alacaksınız. Sonra balon sepetlerine biniyor ve yükselerek uçuşa başlıyorsunuz.

Kapadokya’daki Vadiler, peribacaları oluşumlarını ve muhteşem Kapadokya manzarası üzerinde rüya gibi bir yolculuk yapacaksınız.

Kapadokya standart balon uçuşları yaklaşık 60 dakika sürer. Uçuş gününde rüzgar hızına bağlı olarak 5 km ila 25 km mesafelerde uçuş tamamlanır.  Genellikle ortalama 500 metre yükseklikte uçulur. Rüzgâr koşullarına bağlı olarak 1000 metreden daha yükseğe çıkabilirsiniz. Son olarak yere inilerek uçuş deneyimi kutlanır ve size balon firması tarafından bir uçuş sertifikası verilir.

Kapadokya’daki sıcak hava balonu uçuşları yıl boyunca devam eder. Ancak, hava koşulları nedeniyle bazen kış aylarında iptaller olabilir.

Profesyonel ve deneyimli pilotlar ile en son teknoloji ile üretilen balonlarla uçuşlar gerçekleşir.

Eşsiz Kapadokya sıcak hava balon turu deneyimini, hayatınızda en az bir kere yaşamanızı tavsiye ederiz.

Siz balonla uçmanın keyfini sürerken 0-5 Yaş grubu çocuklarınız varsa, onlara kim bakacak diye düşünmeyin,  çocuklarınız için bakıcı hizmetimiz bulunmaktadır. Lütfen ödeme seçeneğinde çocuk bakıcısı talebinizi belirtiniz.

Bu süre zarfında pilotlarımız, doğru kalkış noktası için hava durumunu kontrol edecektir. Her sabah aynı noktadan ayrılmak yerine, en iyi uçuşu yapmak için rüzgar yönüne ve rüzgar hızına göre yola çıkacağız. Nokta kararından sonra oraya minivanlarımızla gidecek ve balonunuzun hazırlanmasını izleyeceksiniz.

Uçuş 1 saat sürecek ve size hava durumuna göre en iyi yerleri göstermeye çalışacağız. Ayrıca tüm hava koşulları uygunsa, güneşin doğuşunu da izleyeceksiniz.

Uçuş, kalkış noktasından farklı bir yerde tamamlanacaktır ve yer ekibimiz araçlar ile sizi indiğiniz yerde karşılayacak.

Geleneksel şampanya kutlamalarını uçuşun sonunda yapacağız ve size bu macerayı hayatınızın geri kalanında hatırlatmak için bir katılımcı sertifikası vereceğiz. Lüks minivanlarımız sizi otellerinize götürecektir.

Müsaitlik Takvimi
Aktiviteler

 

 

Neler Dahil
 • Otelden araçla alma
 • Otele geri dönüş
 • Hafif kahvaltı
 • 20-24 kişilik sepet ile 1 saatlik uçuş
 • Özel Yolcu sigortası
 • Şampanya Kutlama ve Uçuş Sertifikası
 • Tüm Vergiler

Dahil Olmayanlar
 • Özel Yolcu sigortası
 • Şampanya Kutlama ve Uçuş Sertifikası
 • Tüm Vergiler
Bilgilendirme
 • Araçla Alma Dahildir

Covid19 Tedbirleri
 • Araçlarda sosyal mesafe korunur

SSS

Avanos, Göreme, Mustafapaşa, Nevşehir, Uçhisar, Ürgüp, Ortahisar, Çavuşin, Kaymaklı bölgeleri içerisinde kalıyorsanız otelinizden alınıp, uçuş sonrası tekrar otelinize bırakılırsınız. Bu hizmet ücrete dahildir.

Otel konumuna bağlı olarak, uçuştan 30-45 dakika önce servisler sizi konakladığınız yerden alıp, kahvaltı alanına götürecektir. Kahvaltıdan sonra servisler sizi, balon kalkış alanına götürüyor.

Balonlar Göreme çevresindeki 5-6 km alandan havalanmaktadır. Kapadokya bölgesi içerisinde kalacak şekilde, rüzgara bağlı olarak hareket ederler.

Yorumlar
Ayaz K.
2021-02-25 17:35:00

Bu siteden bir balon turu aldım. Gayet keyifli bir uçuş gerçekleştirdik firma yetkilileri baştan sona bizimle çok ilgilendiler. Uçuş sonrası herhangi bir memnuniyetsizliğimizin olup olmadığını sordular gerçekten çok ilgililer kesinlikle tavsiye ediyorum

Değerlendirme Yapın
Puan Verin
5 / 5

   (1 Yorum)
₺ 850,00
Tarih
 
Kişi
Çocuk Bakıcısı

Toplam: ₺ 850,00

Yardıma Mı İhtiyacınız Var ? Bize Bir Mesaj Gönderin
Yükleniyor...