Kapadokya Gün Batımı At Turu

Kapadokya Gün Batımı At Turu

Göreme
Açıklama

Tur Güzergahı: Kılıçlar Güllüdere Vadisi Çavuşin Köyü Aşk Vadisi

Gün Batımı At turumuz Kapadokya’nın Göreme kasabasındaki at çiftliğinde akşam üzeri başlar. Kapadokya’nın unutulmaz manzarasını gün batımı eşliğinde izledikten sonra tur programına dâhil olan bölgenin ünlü vadileri at üzerinde gezilerek tekrar başlangıç noktasına dönülür. Turumuza bulunduğunuz otelden alınarak tekrar otele bırakma transfer ücreti de dâhildir. Sizler sadece Kapadokya’da, manası ‘Güzel Atlar Ülkesi’ olan bu diyarda at üzerinde farklı açılardan bölgeyi keşfetmenin tadını çıkarın.

Kapadokya adı Latince ismi Cappadocia olarak bilinir ve aslında Farsça bir isimdir. KatpaTuka ismi Farsçadan önce Latinceye Cappadocia olarak daha sonra da dilimize Kapadokya olarak geçmiştir. Manası Güzel Atlar Ülkesi demektir. Geçmiş zamanlarda bu topraklar Romalıların hâkimiyetindeyken Farslarla yapılan savaşların sonunda, Farslar Kapadokya bölgesinden çok iyi beslenmiş ve eğitilmiş görsel olarakta çok güzel atları ganimet olarak topluyorlardı ve buraya Güzel Atlar Ülkesi ismini vermişlerdi.

At biniciliği hakkında eğer hiç tecrübeniz yok ise merak etmeyin, turdan hemen önce tecrübeli öğretmenlerimiz tarafından kısa bir eğitimden geçersiniz ve bilmeniz gereken en önemli temel bilgileri uygulamalı olarak görürsünüz.

Kapadokya’daki muhteşem vadileri at üzerinde görerek unutulmaz bir macera yaşayacaksınız.

Müsaitlik Takvimi
Neler Dahil
  • Rehberlik
  • Sigorta
  • Kask ve koruyucu ekipmanları
  • Otelinizden alınış ve bırakılış
  • Çay İkramları

Dahil Olmayanlar
  • Profesyonel Fotoğraf Çekimi
  • Profesyonel Video Çekimi
  • Kişisel Giderler
Bilgilendirme


SSS

Kapadokya'da at turu yılın her sezonunda yapılmaktadır. Her mevsim ayrı bir güzellik ve macera doludur.

Kapadokya at turu sırasında kıyafetlerinizi sizleri sıkmayacak ve otururken rahatsız etmeyecek şekilde spor kıyafetleri tercih etmeniz faydanıza olacaktır. Topuklu ayakkabılar ata binmek için uygun değildir, herhangi bir kazaya sebep olabilir. Spor kıyafetleri tercih etmemeniz durumunda tur sırasında kendinizi rahatsız ve gergin hissedebilirsiniz.

0-2 yaş çocuklarınız ile ana kucağı yardımı ile ata binebilirsiniz. 8-12 yaş üstü çocuklar sadece 1 saatlik at turuna çıkabilir. 2-8 yaş grubu için at turu uygun değildir. Çocuğun yaşı 12+ ise başka bir at ile tura katılmalıdır.

Kapadokya at turu sırasında yanınıza su, iyi fotoğraf çeken bir kamera yada telefon, hafif atıştırmalıklar ve şekerleme bulundurmanız faydanıza olacaktır. Bunları küçük bir çantaya yerleştirip, sırtınıza alabilirsiniz. Onun dışında başka bir eşya almanıza gerek yoktur. Koruyucu ekipmanlar işletme tarafından verilmektedir.

Hiç ata binmeyen bir insan at turunu çok rahat bir şekilde yapabilir. Tek yapmanız gereken, rehberinizi dinlemektir. Rehberiniz ve görevliler ne diyorsa eksiksiz yerine getirdiğinizde Kapadokya at turu sizler için unutulmayan harika bir anıya dönüşüyor.

12+ yaş üstü, 100 kg altı herhangi ciddi bir sağlık sorunu olmayan, grup aktivitelerine uyumlu, zaman konusunda sıkıntısı olmayan, at üzerinde panik yapmadan sakinliğini koruyan, heyecanını strese dönüştürmeden kendi sağlığını riske atmayacak herkes bu tura katılabilir. 100 kg üzeri ağırlığa sahip kişiler at ve tur sağlığı için bu tura katılamazlar.

Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yap
Değerlendirme Yapın
Puan Verin
₺ 1.700,00
Tarih
 
At
Toplam: ₺ 1.700,00

Benzer Turlar

Yardıma Mı İhtiyacınız Var ? Bize Bir Mesaj Gönderin