Kapadokya Mavi Tur (Blue Tour)

Kapadokya Mavi Tur (Blue Tour)

Göreme Mustafa Paşa Ürgüp
Açıklama

Kapadokya Mavi Tur, güzel mimarisiyle ünlü eski bir Yunan köyü olan Mustafapaşa köyünü ziyaret ederek başlıyor. Osmanlı İmparatorluğu döneminde eski adı Sinassos (güneş şehri) 20.yüzyılın başlarına kadar Kapadokya’daki en büyük Yunan yerleşim yerlerinden biriydi.

Tur Lokasyonları:

 • Ortahisar Panoraması
 • Mustafapaşa (Eski Yunan Köyü)
 • Keşlik Manastırı
 • Ancient Sobessos Antik Kenti (Roma Mozaikleri)
 • Soğanlı Vadisi
 • Underground Mazı Yeraltı Şehri

Şehir bölge boyunca , evlerinin süslü oyma taş işçiliği ile ünlüdür. Bir sonraki durak, kayadan oyulmuş 3 kilise, yemekhane, uyku ve yaşam alanlarından oluşan Keşlik Manastırı’dır.

Manastır, Kapadokya fresklerinin nadir İkonoklastik örneklerinden biri olarak bilinir ve Bizans döneminde Osmanlı İmparatorluğu’nun sonuna kadar kullanılmıştır.

Daha sonra tipik bir Kapadokya köyü olan Taşkınpaşa’ya devam edeceğiz, burada Taşkınpaşa Medresesini (İlahiyat Okulu) ve her ikisi de klasik Selçuklu tarzında inşa edilmiş eski bir camiyi ziyaret edeceğiz.

Medrese, yaklaşık 250 yıldır Anadolu’nun bu kısmına hakim olan Konya’da 14.yüzyıldan kalma bir hanedan olan Karamanlılar tarafından inşa edilmiştir. Taşkınpaşa köyünde öğle yemeği yiyeceğiz.

Öğle yemeği molasından sonra turumuz Kapadokya’daki tek Geç Roma/Erken Bizans yerleşimi olan Sobessos Antik kentine devam edecek.

Aslen MS 4. yüzyıldan kalma bir Roma yerleşimidir. Diğer tipik Roma binalarının yanı sıra, ana cazibe merkezi güzel mozaik döşeme olan 400 m2’lik bir toplantı salonunu görebileceğiniz kazı alanını ziyaret edeceğiz.

Kazı alanını gezerek, bu karmaşıklığın Roma kalıntılarını bulmanın, Kapadokya tarihi hakkında hala bilmediğimiz çok şey olduğuna dair kanıt sağladığını anlayacaksınız. Hıristiyanların Romalı askerlerden saklandıkları bilinmektedir, ancak burada tam ölçekli bir Roma yerleşimine dair hiçbir kanıt bulunmamıştır.

Kazı alanını ziyaret ettikten sonra ilginç yürüyüş parkurlarına sahip derin bir vadi olan Soğanlı Vadisi’ne devam edeceğiz.

Soğanlı, bir zamanlar bölgenin üçüncü büyük manastır merkeziydi ve çoğu 9.ve 13. yüzyıllar arasında uzanan birçok mağara Kilisesi ve manastırına ev sahipliği yaptı. Soğanlı, köyün sembolü haline gelen dünyaca ünlü bebekleriyle ünlüdür. Öğleden sonraları vadide yürüyüş yaparak, güzel ve el değmemiş doğanın tadını çıkaracağız.

Turumuz, yaklaşık 4.000 kişi kapasiteli kapadokya’daki yeraltı şehrini keşfederek Dünya’nın merkezine doğru ineceğimiz Mazı yeraltı şehrini ziyaret ederek sona erecek.

Bu şehir yaklaşık 20 metre derinliğindedir ve bir yeraltı şehrinde (mutfaklar, depolar, yaşam alanları, şarap mahzenleri, kilise) kurulan her zamanki odaları içerir. Otelinize beklenen dönüş yaklaşık 18:00 la 18:30 arasındadır.

Neler Dahil
 • Bakanlık Kokartlı Profesyonel Tur Rehberi
 • Klimalı 16-19 Kişilik Konforlu Araçlar
 • Otelden Alış ve Otele Bırakış
 • Müze - Ören Yerleri Giriş Biletleri
 • Öğle yemeği

Dahil Olmayanlar
 • Kişisel Harcamalar
 • Yemeklerdeki İçecekler
Bilgilendirme


SSS

Göreme, Uçhisar, Çavuşin, Ortahisar, Ürgüp ve Avanos bölgeleri içerisinde kalıyorsanız otelinizden alınıp, tur sonrası tekrar otelinize bırakılırsınız. Bu hizmet ücrete dahildir. Şayet Nevşehir, Mustafapaşa gibi lokasyona daha uzak bölgelerde kalıyorsanız, ayrıca servis ücreti ödemeniz gerekebilir. Servis ücreti bölgenizden tura katılacak kişi sayısına göre belirlenir veya ücrete dahil edilir. Talep edilmez.

Servis araçlarımız ile saat 09:00 ile 09:30 arasında otellerinizden alınırsınız.

Kapadokya Mavi Tur için ödemeyi sitemizden tüm kredi kartları ile online yapabilir ve rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz sitemizin ödeme panelinde belirtilen kapora miktarını online yapabilir ve rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Kalan tur ücretini şirketimize tur öncesi nakit olarak ödeyebilirsiniz.

Kapadokya Mavi Tur günlük olarak 16 ve 19 kişilik araçlarla gruplar halinde düzenlenir. Ayrıca 27 ve 46 kişilik araçlarla ise tek gruplar halinde düzenlenir. İstediğiniz kişi sayısında kırmızı tur satın alabilirsiniz. Tur Operatoru turu ve kişi sayısını organize edecektir.

Evet, çocuklarda tura katılabilirler, 0-6 yaş grubu çocuklar ücretsizdir. 6 yaş üstü çocuklar yetişkin statüsünde değerlendirilmektedir.

Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yap
Değerlendirme Yapın
Puan Verin
Satışa Kapalı
Yardıma Mı İhtiyacınız Var ? Bize Bir Mesaj Gönderin

Benzer Turlar