Mix Tur

  • Kampanya

Mix Tur

Kapadokya
Açıklama

Tur Lokasyonları Yeraltı Şehri Esentepe Panorama Uçhisar Kalesi (Panaromik) Güvercinlik Vadisi Ortahisar Panorama Avanos (Çölmek Atölyesi) Çavuşin Rum Köyü Aşk Vadisi

Türkçe ve İngilizce Konuşan Rehberimiz şirketimize ait servis ile saat 09:30 ile 09:45 arasında sizleri otellerinizden alır ve ilk durağımız Esentepe Panaoramasından Kapadokyanın muhteşem görüntülerini izleyerek fotoğraf çekmek i fırsatımız olacak, Ardından Uçhisar Kalesini Kale altından panoramik olarak seyredeğiz ve kale hakkında bilinmeyen sırları ortaya koyacağız. Sonraki durağımız Güvercinlik Vadisi olacak, bura güvercinin, yumurtasının ve gübresinin önemi hakkında bilgi edinip kayaların içerisine oyulmuş güvercin yuvalarını panoramik olarak göreceğiz. Ardından Ortahisar Kasabasına gidip yine Kapadokyayı ve Ortahisar Kalesini farklı bir açıdan görüp, köy hayatınıda eski evleri ile birlikte fotoğraflayabileceğiz. Fotoğraf molasının ardından Kapadokya yöresinin en ilginç oluşumlarından olan peri bacalarını görebileceğimiz Üçgüzeller Vadisine varacağız. Burada panoramik bir seyrin ardından Devrent (Hayal) vadisine geçeceğiz. Burada hayal gücünüzü kullanarak çeşitli hayvanlara ve ünlü insanlara benzetebileceğiniz kaya oluşumlarını göreceksiniz. Bu kaya oluşumları arasında kısa süreli bir yürüyüş yapma imkanı bulacağız. Yürüyüşün ardından Kızılırmak yanında bulunan meşhur tarihi kent Avanos’a giderek, burada bir seramik atölyesini ziyaret edeceğiz, seramik, çanak ve çömlek yapımı hakkında bilgiler edineceğiz, ayrıca kendi çömleğimizi de yapma şansımız olacak. Avanos’ta yemek molasının ardından Eski Rum köyü Çavuşin’i gezeceğiz, 1924 yılında nüfus mübadelesi öncesi ve sonrası tarihi Rum ve Türk evlerini göreceğiz. Şimdi Aşk Vadisine geçiyoruz. Kapadokya bölgesinde bulunan, en önemli yerlerinden biri olan aşk vadisi şahane yapılarıyla kendinde hayranlık bırakan peribacalarıdır. Üzerine Şapka konmuş gibi silindir görünümündeki peri bacalarının ihtişamına hayran kalacaksınız. Aşk sembollerinin muhteşem yansımalarında fotoğraf çekmek için şansınız olacak. Bu oluşumlar boyutları, ihtişamı ve kendine özgü renkleriyle etkileyiciliğinin sınırlarını zorlayan görünüşleri sizi kendisine hayran bırakacaktır.

Tur sonrası otelinize transfer edileceksiniz.

Müsaitlik Takvimi
Neler Dahil
  • Bakanlık Kokartlı Profesyonel Tur Rehberi
  • Klimalı 16-19 Kişilik Konforlu Araçlar
  • Otelden Alış ve Otele Bırakış
  • Müze - Ören Yerleri Giriş Biletleri

Dahil Olmayanlar
  • Kişisel Harcamalar
  • Yemeklerdeki İçecekler
  • öğle yemeği
Bilgilendirme


SSS

Göreme, Uçhisar, Çavuşin, Ortahisar, Ürgüp ve Avanos bölgeleri içerisinde kalıyorsanız otelinizden alınıp, tur sonrası tekrar otelinize bırakılırsınız. Bu hizmet ücrete dahildir. Şayet Nevşehir, Mustafapaşa gibi lokasyona daha uzak bölgelerde kalıyorsanız, ayrıca servis ücreti ödemeniz gerekebilir. Servis ücreti bölgenizden tura katılacak kişi sayısına göre belirlenir veya ücrete dahil edilir. Talep edilmez.

Servis araçlarımız ile saat 09:00 ile 09:30 arasında otellerinizden alınırsınız.

Kapadokya Pembe Tur için ödemeyi sitemizden tüm kredi kartları ile online yapabilir ve rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz sitemizin ödeme panelinde belirtilen kapora miktarını online yapabilir ve rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Kalan tur ücretini şirketimize tur öncesi nakit olarak ödeyebilirsiniz.

Kapadokya Pembe Tur günlük olarak 16 ve 19 kişilik araçlarla gruplar halinde düzenlenir. Ayrıca 27 ve 46 kişilik araçlarla ise tek gruplar halinde düzenlenir. İstediğiniz kişi sayısında kırmızı tur satın alabilirsiniz. Tur Operatoru turu ve kişi sayısını organize edecektir.

Evet, çocuklarda tura katılabilirler, 0-6 yaş grubu çocuklar ücretsizdir. 6 yaş üstü çocuklar yetişkin statüsünde değerlendirilmektedir.

Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yap
Değerlendirme Yapın
Puan Verin
Satışa Kapalı
Yardıma Mı İhtiyacınız Var ? Bize Bir Mesaj Gönderin

Benzer Turlar

Yardıma Mı İhtiyacınız Var ? Bize Bir Mesaj Gönderin